Racing Action was presented by Shawna Musick-Heid Realtor of Howard Hanna
Special Thanks to Peebles Auto Recycling for donating $50 to each winner tonight also!
Buckey Mowing Compacts:
Top Qualifier- #52 Jeremy Sallinger 17.073
Heat #1: Don Rufener Jr, Curtis Finlayson, Jemery Sallinger, Steven Feister, Dunlap
Heat #2: Dan Buckey, Katie Wood, Don Rufener III, Mike Stuber, Korey Herron
Heat #3: Shawn Donnalley, Allen Clark, Braden Swaney, Candie Bunton, Zack Marshall
Heat #4: Jonathan Weber, Brandon Nealey, Trevor King, Justin Courtney, Braden Maurer
Feature #1: Feister, Rich Dunlap, Finlayson, Rufener Jr, Jamie Leslie, Phil Bunton Jr, Sallinger, Wood, Herron, Rufener III, Stuber, Buckey, Donnalley, Brentin Irwin, Clayton Oliver DQ
Feature #2: Swaney, Weber, Clark, Courtney, Bunton, Blake Miley, King, Laura Day, Maurer, Marshall
Ross Mountain BBQ Mini Trucks:
Top Qualifier: #443 Eddie Mclean 16.082
Heat: Bob Johnson, Eddie McLean, Connor McLean, Ron Hoopingarner Jr, Teia Henry
Feature: Johnson, E.McLean C.McLean, Hoopingarner, Henry
Canton Addiction Trophy Stocks:
Top Qualifier: #3 Justice Lenarz
Heat #1: Nolan Caldwell, Chris Burdette, Lenarz, Tristan Keller, Dylan Litten
Heat #2: Tyler Scott, Jordan Dennison, Evan Worrell, Daphne Stuber, Jacob Keller
Feature: K.Scott, Litten, Caldwell, T.Keller, J.Keller, Damion Andrews, T.Scott, Stuber, Lenarz, Burdette, Dennison, Worrell
Snap-On Tools by Doug Poole Street Stocks:
Top Qualifier: #88 Dennis Wood 15.273
Heat #1: Kylee Wood, John Tantarelli, Kyle Rector, D.Wood, Kyle Grove
Heat #2: Ian Porco, Colt Locker, Chase Burky, Zack Cogar, Josh Feister
Heat #3: Brandon Donley, Bryant Smith, Bob Passwaters Jr, Curtis Collins, Kyle Grewell
Feature: Cogar, Gabe Pringle, D.Wood, Locker, Tantarelli, B.Smith, Bob Passwaters Sr, K.Wood, Jason Grewell, Grove, Burky, K.Grewell, Feister, Donley, Robbie Kordiac, Passwaters Jr, Porco, Rector
VanMeters Auto Repair Modifieds:
Top Qualifier: #55 Brandon Bailey 14.523
Heat #1: Nick Grubbs, Bob Page, Kevin McClintock, Mike Stone, Phil Cox
Heat #2: Kenny Feister Jr, Zack Leasure, Brandon France, Bobby Devore II, Kyle Finlayson
Heat #3: Braden Swaney, Wes Ennis, Don Rufener III, Vanessa McCreery
Feature: Grubbs, Cox, Bailey, France, McClintock, Stone, Swaney, Devore II, Andrew Smart, Feister jr, Leasure, Ennis, Finlayson, Rufener III, McCreery, Page, DNS Randy Gray, DNS JD Lawson
McIntosh Oil Company Late Models:
Top Qualifier: #17 Bob Schneider Jr NTR 13.546
Heat #1: Jesse Adams, Jonathan Reitter, George Riddle, Schneider Jr, Cody Jaberg
Heat #2: John Sandquist Sr, Dan LaRocco, Lee McCreery, Bobby Devore II, Kenny Vickers
Feature: Adams, Reitter, Jaberg, Schneider Jr, Sandquist Sr, Chris Grubbs, McCreery, Riddle, Dennis Wood, Jason Ripple, Devore II, LaRocco, Vickers
Congratulations to everyone and THANK YOU for coming to $1 Dog and $1 Pop Night presented by Shawna Musick Heid of Howard Hanna!!
Next Saturday is Week #3 presented by WTUZ Radio with all 6 Divisions in action plus Frisbee Race #1!!
Written by: Matthew Helms |